• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Od indijske "zozovače" umrlo 143 ljudi

Najmanje 143 ljudi umrlo je od trovanja alkoholnim pićem kućne proizvodnje, a više od 100 prebačeno je u bolnicu iz sela u neposrednoj blizini Kalkute.

Među hospitalizovanim je i dvanaestogodišnjak koji je popio alkohol misleći da je voda, navode bolnički izvori.

Lokalni zvaničnik Narajana Svarup Nigam rekao je da je od utorka, kada je javljeno da je preminulo 102 lica, do danas broj umrlih porastao, kao i da je više od sto lica hospitalizovano, od kojih je više desetina teško oboljelo.

Nigam je precizirao da su žrtve, uglavnom veoma siromašni seljaci i radnici koji ne mogu da kupe "markirana pića", konzumirale piće prepuno otrovnog metanola.

Nesreća se dogodila u Sangrampuru, oko 20 kilometara južno od Kalkute.

Šef vlade Mamata Banerdži rekao je da je pokrenuta istraga i da će porodicama žrtava biti isplaćeno 200.000 rupija (2.800 evra).

Jedan od seljaka rekao je da pola litre ovog pića košta šest rupija ili osam evrocenti.

Policija je privela deset lica.

Jeftino flaširano piće, koje se često prodaje u siromašnim naseljima u Indiji, godišnje odnese nekoliko desetina ljudskih života. Tokom 2009. godine najmanje 112 ljudi umrlo je od zatrovanog pića na zapadu Indije.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE