Slovenački bračni par uhapšen je u Austriji zbog prodaje zabranjenih anaboličkih steroida preko interneta, čime je zaradio skoro 40 miliona evra.
Slovenac (36) i njegova supruga, koji su živjeli u pet miliona evra vrijednoj vili u Bad Klajnkirhenu, uhapšeni su prošlog četvrtka i sada se nalaze u istražnom zatvoru u Klagenfurtu.
Austrijske vlasti prošlog ljeta su intenzivirale istragu o njihovim aktivnostima, u saradnji sa SAD, zbog sumnje da je par u posljednjih 10 godina prodajom anaboličkih steroida širom svijeta zaradio 38,6 miliona evra.
Policija istražuje njihove bankovne račune i poslove vezane za nekretnine i pokušava da ustanovi da li su imali još saučesnika.
Mještani Bad Klajnkirhena opisali su bračni par kao "mirne i simpatične" ljude.
(Tanjug)