Stravična drama 14-godišnje djevojčice iz Beograda koja je u stanu jedne porodice u Švedskoj bila zatočena, prebijana, seksualno zlostavljana...
Stravična drama 14-godišnje djevojčice iz Beograda koja je u stanu jedne porodice u Švedskoj bila zatočena, prebijana, seksualno zlostavljana počela je da dobija svoj rasplet pred Okružnim sudom u Geteborgu, gdje je ona ispričala da je tokom zatočeništva čak zatrudnila i pobacila.
"Nesuđena svekrva čak je odvela dijete kod doktora pod lažnim identitetom, samo da se ne otkrije identitet "seksualne igračke“ njenog mentalno oboljelog sina ", rekli su tužioci na sudu.
U toku suđenja majka je predstavljena kao žena koja je bila opsjednuta da sinu nađe ženu.
"Ta žena me je učila kako da zavedem svog „muža“. Takođe me je tjerala da šest puta dnevno imam seksualni odnos s njenim sinom kako bih što prije zatrudnila. Ako bih odbila da to uradim ili čak samo dovela to u pitanje, žena mi je prijetila da će me ubiti ", ispričala je djevojčica.
"Na ovom slučaju možete vidjeti šta je roditeljska ljubav kada izmakne kontroli. Ja vjerujem da su optuženi željeli dobro za svog sina, ali se sve završilo tako što je jedna maloljetnica preživjela teške zločine", rekao je zamjenik glavnog tužioca Tomas Ahlstrand na početku suđenja protiv tročlane porodice srpskih iseljenika koji su godinu dana u svom stanu držali zatočenu 14-godišnju djevojčicu.
Ova porodica, koju sačinjavaju majka, otac i njihov mentalno oboljeli sin, negirala je sve stavke optužnice, koja je mahom bazirana na strašnoj priči što ju je djevojčica ispričala kada je oslobođena.Ona je prema navodima lista „Eskpresen“ policiji rekla da je tokom zarobljeništva svakodnevno bila izložena prijetnjama, fizičkom nasilju i silovanjima.
Kako pišu švedski mediji, roditelji psihičkog bolesnika kupili su žrtvu za 1.000 evra od njenog oca i brata u Srbiji, jer su mislili da će se njihov sin bolje osjećati ako ima ženu?!
"Djevojčica je, prema romskim običajima, bila primorana da se uda za tog muškarca i odvedena je u stan njegove porodice, gdje je zaključana“, piše „Dejli ekspresen“.
Švedska policija je djevojčicu oslobodila krajem oktobra ili početkom novembra prošle godine tokom rutinskog pretresa stana u kojem je bila zatvorena. Policiju je pozvala komšinica srpkih iseljenika koja je čula galamu i vrisak što su dopirali iz stana u kom je djevojčica živjela. Po dolasku u stan gdje je djevojčica bila zatočena, policija ju je zatekla s mentalno oboljelim mladićem i njegovim ocem.
Djevojčica u sigurnoj kući
Optuženi, uključujući i djevojčicinog oca, pak tvrde da djevojčica nije bila zaključavana, zastrašivana niti primoravana na seks, već da je živjela kod njih i pomagala im oko kućnih poslova. Takođe optuženi tvrde da nisu kupili djevojčicu od njenog oca, koji je pak pred sudom potvrdio da se njegova ćerka nikada nije žalila kada su se čuli telefonom, već da je naprotiv uvijek bila srećna i pozitivna. Djevojka se trenutno nalazi u sigurnoj kući.
"Ona je veoma, veoma srećna što je oslobođena iz tog pakla. Tokom saslušanja snimanog u policiji ona je detaljno govorila o tome kroz šta je prošla ", prenio je „Ekspresen“ izjavu neimenovanog izvora. (MONDO)