• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Poklanja dve milijarde dolara

Izvor mondo.rs

I to u humanitarne svrhe!

How Amazon CEO Jeff Bezos Invests His Billions | CNBC
Izvor: CNBC

Osnivač i direktor Amazon kompanije, Džef Bejzos, najavio je 14. septembra da će dati dve milijarde dolara za pokretanje fonda, koji će pomagati otvaranje predškolskih ustanova u siromašnim kvartovima i davati novac neprofitnim organizacijama za pomaganje porodica koje nemaju kuće.

Bejzos, čiji udeo u Amazonu vredi oko 160 milijardi dolara, rekao je da će se fond zvati “Bezos Day One Fund“. Portparolka Amazon kompanije je rekla da će novac doći direktno od Bejzosa, mada nije iznela puno detalja o tome na koji način će fond raditi, preneo je AP.

Direktor Amazon-a je na Twitter mreži naveo da će jedan deo fonda novac davati organizacijama i grupama, koje pružaju utočište i hranu mladim porodicama bez doma. Drugi deo fonda će pokrenuti besplatne vrtiće u delovima gradova s niskim prihodima, gde će "deca biti mušterije".

Zasad nije poznato kako će izgledati ti vrtići osim što će raditi na osnovama Montesori, koji se fokusirati na učenju uz igru, kao i na individualnost i društveno-emotivni razvoj.

S rastom vrednosti akcija Amazon kompanije, koji je početkom meseca premašio hiljadu milijardi dolara tržišne vrednosti, povećano je i Bejzosovo bogatstvo. On je ove godine na Forbsovoj listi premašio osnivača Microsoft kompanije Bila Gejtsa i investitora Vorena Bafeta.

Bejzosu je bogatstvo omogućilo da se upušta i duge poduhvate - pokrenuo je kompaniju za istraživanje svemira Bluie Origin i kupio list “Vašington post“.

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE