Predsjednik Albanije Iljir Meta upozorio je danas da Albanija rizikuje da ponovo postane "evropska Sjeverna Koreja", objašnjavajući svoj stav u ustavnom sukobu koji remeti proces pristupanja te zemlje Evropskoj uniji (EU).
U intervjuu za "Juronjuz" Meta je naveo da je albanska vlada koju vode socijalisti "uzurpirala svaku nezavisnu instituciju" u zemlji i da je "u službi jednopartijskog režima".
Meta je rekao da se on "bori za demokratiju" negirajući da je riječ o njegovoj borbi za vlast s premijerom Edijem Ramom.
Možda će vas zanimati
-
Crna hronika |
27.02.2020.
Teško povrijeđeno dijete u sudaru kod Ugljevika
0 -
Region |
27.02.2020.
Kamikaza na autoputu: Žena jurcala u suprotnom smeru
0
"Kako mogu biti iznad partijske politike kada imamo potpuno uzurpiranje države od strane vladajuće većine koja kontroliše sve?", upitao je Meta.
Predsjednik Albanije je dodao da se njegova zemlja danas nažalost nalazi pod jednopartijskim režimom, pod prijetnjom da se vrati 30 godina unazad kada je bila "Sjeverna Koreja Evrope".
On je rekao da se ne bori za vlast.
"Ja se borim za vladavinu prava u Albaniji. Ja se borim za vladavinu demokratije naspram jednopartijskog režima koji je uzurpirao svaku nezavisnu instituciju u ovoj zemlji i sada hoće da prigrabi i Ustavni sud”, naveo je.
Predsjednik Albanije je za 2. mart pozvao na masovni protest protiv vlade u Tirani, pošto je premijer Rama pokrenuo pitanje opoziva predsjednika - nakon Metinog pokušaja da otkaže prošlogodišnje opštinske izbore.
Glavna opoziciona partija u Albaniji, Demokratska stranka podržala je poziv šefa države na protest i zatražila nove izbore.
Opozicija je prošle godine mjesecima održavala proteste koji su se često pretvarali u nasilne sukobe sa policijom, bojkotovala parlament i lokalne izbore, optužujući vladu za namještanje izbora i povezanost s organizovanim kriminalom.
Pročitajte i ovo
Još iz INFO
Region
| Pre 18 min
Strašna nesreća u Čačku: Vozilo Hitne pomoći usmrtilo ženu
Svijet
| Pre 52 min
Putin odbio sastanak sa Zelenskim i uputio poruku vojnicima: "Radite braćo"
Društvo
| Pre 4 h
Požar u Sarajevu: Gori zgrada u izgradnji u Ložioničkoj ulici
Društvo
| Pre 4 h
Gužve na granicama: Pojačan saobraćaj na izlazu iz BiH ka Hrvatskoj
Društvo
| Pre 8 h
Registrovan zemljotres kod Prijedora: Potres se osetio i u Hrvatskoj
Komentari
0
Komentar je uspješno poslat.
Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.
Slanje komentara nije uspjelo.
Nevalidna CAPTCHA
Čitaoci reporteri
Dojavite nam vijest
Poruka uspješno poslata
Hvala što ste poslali vijest.
MONDO REPORTAŽE
Društvo
| Pre 10 h
U Mićinoj pećini s mladim naučnikom iz BiH: Istina o šišmišima i mitu o ...
Zanimljivosti
| Pre 22 h
Otkriven trag nove vrste: Čovječja ribica mogla bi ponijeti ime po Kraji...
Region
| 29.05.2026.
Sam među vukovima i šakalima: Nevjerovatna reportaža o jedinom stanovnik...
Region
| 24.05.2026.
"Luj Viton vila" kod Lajkovca izaziva nevjericu kod prolaznika: "Unutra...
Saveti
| 11.04.2026.
Trik šampiona tradicionalne "Tucanijade": Kako da prepoznate najtvrđe jaje
MONDO reportaža
| 16.02.2021.
"Socijalističko čudo nostalgično za Jugoslavijom": Velenje je izgubilo n...
Ostali sportovi
| 14.02.2021.
Vujović poslije poraza na debiju: Igrači Borca kasno shvatili da mogu!
Ostali sportovi
| 14.02.2021.
Borac potonuo, pa se vratio, ali Gorenje dolazi u Banjaluku sa "plus čet...
Region
| Pre 18 min
Strašna nesreća u Čačku: Vozilo Hitne pomoći usmrtilo ženu
Svijet
| Pre 52 min
Putin odbio sastanak sa Zelenskim i uputio poruku vojnicima: "Radite braćo"
Svijet
| Pre 1 h
Novi haos na Bliskom istoku: Iran napao američke vojne baze u Kuvajtu i Bahreinu (Video)
Crna hronika
| Pre 1 h
Teška nesreća u RiTE Gacko: Radnik pao sa velike visine, helikopterom MUP-a hitno prebačen na UKC RS
Region
| Pre 1 h
Od dvije odluke zavisi kada počinje suđenje za ubistvo Danke Ilić: Osumnjičeni iza rešetaka čekaju konačan termin
Ekonomija
| Pre 3 h
Upozorenje UIO BiH: Gradiška bi od utorka mogla ostati bez ijednog graničnog prelaza za robu
Društvo
| Pre 4 h