Pjevačica Slađana Delibašić navodna htjela da sakrije automobile korišćene tokom krađe 2.500.000 evra na sarajevskom aerodromu 2007. godine.
Svjedok-saradnik Emir Zeković je u Sudu BiH, na suđenju kriminalnoj grupi Zijada Turkovića, rekao da je pjevačica Slađana Delibašić tri mjeseca nakon spektakularne pljačke 2.500.000 evra na Aerodromu u Sarajevu 2007. godine došla u taj grad kako bi sklonila automobile korišćene tokom krađe.
On je u srijedu naveo da je s njom tada bio i njen vjerenik, zbog čijeg kuma su njih dvoje i učestvovali u cijeloj toj priči, prenosi beogradski "Kurir".
"Po dva automobila „pasat“ kojima su se Srbijanci (osobe koje su dopremile policijske uniforme u kojima je izvršena pljačka, prim. aut.) dovezli u Sarajevo kasnije su došli srbijanska pjevačica Slađa Delibašić i jedan muškarac, za kojeg je rekla da je njen ljubavnik", naveo je Zeković.
Denserka je u prvi mah bila zaprepašćena kad joj je saopšteno u kom kontekstu je spomenuto njeno ime.
"Kakva pljačka?! Nemam ja nikakve veze s tim!", rekla je Slađa, ali su joj se nakon kratkog podsjećanja na dešavanja od prije četiri godine razbistrile misli.
"Ma, to je tada bilo nešto zbog Igorovog druga. Poslije nastupa privodili su mene i djevojke iz moje plesne grupe na informativni razgovor. I klavijaturista je ispitivan. Ne znam stvarno o čemu se tu radilo, nikakvi automobili niti krađe nemaju veze sa mnom. Bolje pitajte Igora, jer ja ne znam ništa o tome! S njim nisam u kontaktu, evo, već dva i po mjeseca", ispričala je Slađa.
Inače, Zijadova organizacija se tereti i za pokušaj ubistva Dragana Perišića, Mensura Aljičevića, Anesa Kurbegovića i Nasera Keljmendija, podsjeća "Kurir".
(MONDO)