Rezultati analiza dobijenih uzimanjem tragova sa oružja pronađenog u Sportskoj dvorani „Borik" juče nisu stigli u Tužilaštvo BiH.
Bez obzira na to što juče niko nije hteo da priča o ovome, "Blic" nezvanično saznaje da su na oružju pronađeni otisci osumnjičenog Božidara Stanišljevića, ali i još nekoliko tragova koji pokazuju da su oružje dirale i druge osobe.
Izvor blizak istrazi tvrdi i da su analize pokazale da je oružje uneseno dan prije nego što je pronađeno, a ne godinama ranije, kako je policiji tvrdio osumnjičeni Stanišljević. Takođe, utvrđeno je da je oružje proizvedeno 2000. i 2001. godine, a na njemu su pronađeni svježi otisci.
"Više osoba je dodirivalo to oružje. Zato će se raditi DNK testovi osoba koje se dovode u vezu sa tim" kaže izvor "Blica".
Istraga, kako kaže, ne ide samo u jednom smjeru. Prvo se sa sigurnošću mora otkriti da li je zaista bio planiran atentan na visoke političke zvaničnike iz RS i Srbije koji su se u Banjaluci okupili povodom obilježavanja 20. godišnjice Republike Srpske.
"Ko god da je trebalo da aktivira eksploziv, takođe bi poginuo jer sa mjesta gdje je eksploziv pronađen nema izlaska kroz neka vrata, niti se može pobjeći preko krova" dodaje izvor.
(MONDO)