• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

""BiH pun suverenitet, kad odu stranci"

Srbijanski ministar Vuk Jeremić smatra da puna nezavisnost i teritorijalni integritet BiH mogu biti ostvareni tek kad više ne bude stranaca na vrhu.

Pojašnjavajući svoju izjavu nedavnu za dnevnik "Vašington tajms", Jeremić je rekao da je postavio pitanje da li je zauvijek neophodno da u BiH ostane neko ko je stranac, koji je postavljen spolja i koji će imati najveću moguću vlast u toj državi.

"Mi poštujemo BiH, mi smo glasali za članstvo BiH u Savjetu bezbjednosti UN i želimo najbolje moguće dobrosusjedske odnose sa BiH", rekao je Jeremić za beogradske medije.

On je istakao da Srbija podržava "Dejtonski sporazum i sve oko čega se dogovore tri konstitutivna naroda u BiH".

Jeremić je ranije za dnevnik "Vašington tajms" rekao da je "bizarno i nelogično" da država, koja je protektorat UN i kojom upravlja međunarodni predstavnik od 1995. godine, postane član Savjeta bezbjednosti UN u januaru.

Ministar spoljnih poslova Srbije je za naredni period najavio izuzetno aktivnu i angažovanu politiku prema Crnoj Gori i Hrvatskoj, u duhu najboljih dobrosusjedskih odnosa.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE