• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Prijedor: Voda se povlači

Autor SRNA 1

Prestanak padavina na području Prijedora uticao je na pad vodostaja rijeke Miloševice i drugih bujičnih vodotoka, što je dovelo do povlačenja plavnih voda iz naselja Topolik, Donji Orlovci i drugih poplavljenih zona.

"Plavne vode se još zadržavaju u zonama depresije na području koje je bilo poplavljeno", saopšteno je iz Odsjeka civilne zaštite gradske uprave Prijedor.

Vodostaj rijeke Sane iznosi 402 centimetara i stagnira u prethodnih 12 časova, a zbog prestanka padavina očekuje se njegov dalji pad i normalizacija stanja na poplavljenom području.

U toku prethodnog dana ekipe Teritorijalne vatrogasne jedinice za zaštitu i spasavanje na vodi bila je angažovana na pružanju pomoći stanovništvu u zonama zahvaćenim poplavom i ispumpavanju vode iz prostorija.

Odsjeku civilne zaštite naloženo je da kontinuirano prati stanje vodostaja i da, prema ukazanim potrebama, predlaže gradonačelniku Prijedora preduzimanje potrebnih mjera zaštite i spasavanja.

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE