• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dokument o imovini nije dobio većinu

Članovi Komisije za državnu imovinu BiH nisu glasali o ponuđenoj radnoj verziji zakona, jer su konstatovali da dokument ne bi dobio većinu.

Član Komisije za državnu imovinu iz Republike Srpske Nikola Kovačević izjavio je da je Kutleša odlučio da pozove članove komisije sa svih nivoa vlasti da dostave primjedbe u pisanoj formi na osnovu kojih bi sačinio novi prijedlog radne verzije i zakazao sjednicu za 20-tak dana. On je napomenuo da je tekst zakona bila jedina tačka dnevnog reda o kojoj se raspravljalo četiri i po sata i da je bilo različitih prijedloga.

"Za nas iz RS predloženi tekst odgovara, jer zagovara teritorijalno-funkiconalni princip za šta se od početka zalažemo. Ali najsporniji je član 10, koji je neprovodiv i neprihvaljiv, jer propisuje da bi se ona imovina koju po sporazumu dobiju RS ili FBiH, prvo knjižila na BiH, a potom na entitete", kaže Kovačević.

On je ocijenio da je riječ o neprihvatljivom rješenju i suvišnom koraku, jer nema potrebe da se imovina koja pripada RS, knjiži na BiH, pa da slijedi čin brisanja, te upis na RS.

"To nema veze sa pravom i pravnom logikom niti je to moguće provesti u praksi. Ne možemo dozvoliti da se u zakon ugradi nesprovodimo rješenje. To bi bilo kao da zaključite brak u 10.00 časova, a pet minuta kansije sporazumni razvod. Postavlja se pitanje zašto ste zaključili brak. A ovdje, zašto imovinu RS knjižiti na BiH?", naveo je Kovačević.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE