• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Budžet Srpske veći za 87 miliona KM

Autor SRNA 1

Narodna skupština Republike Srpske usvojila je danas po hitnom postupku rebalans budžeta Srpske za ovu godinu, koji je za 87 miliona KM viši od usvojenog i pretežno je usmjeren na investicije.

 Usvojen rebalans budžeta RS Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Budžet bez rebalansa iznosio je 3,3 milijarde KM.

Poslanici opozicije glasali su protiv rebalansa budžeta.

Poslanici su po hitnoj proceduri usvojili i Zakon o izmjenama Zakona o izvršenju budžeta Republike Srpske za ovu godinu, koji obezbjeđuje izvršenje rebalansa budžeta.

Narodna skupština usvojila je odluku o dugoročnom zaduživanju Republike Srpske za 2018. godinu, kojom se vrši izmjena maksimalnog iznosa dugoročnog zaduživanja Srpske za ovu godinu sa 477.000.000 KM na iznos do 540.126.000 KM.

Usvojen je Zakon o izmjeni Izbornog zakona Republike Srpske po hitnom postupku, radi usklađivanja sa zakonima o gradovima Bijeljina, Prijedor, Trebinje, Doboj i Zvornik kojima su te lokalne zajednice stekle status grada.

Po hitnom postupku usvojen je Zakon o izmjeni Zakona o privatizaciji državnih stanova, kojim je predviđeno da rok za zaključivanje ugovora o otkupu stanova bude pomjeren sa 30. juna ove na 30. jun 2020. godine.

Prihvaćena je informacija o provedenoj proceduri javne nabavke putem konkursa za izradu idejnog urbanističko-arhitektonskog rješenja Memorijalnog centra u Spomen-području Donja Gradina.

Narodna skupština imenovala je Etički odbor, čiji će predsjednik biti Dušica Šolaja iz SNSD-a.

Imenovano je i radno tijelo za nadzor nad prikupljanjem i raspodjelom sredstava Fonda solidarnosti za dijagnostiku i liječenje oboljenja, stanja i povreda djece u inostranstvu, a predsjednik tog tijela biće Želimir Nešković iz SDS-a.

Nakon glasanja, predsjednik Narodne skupštine Srpske Nedeljko Čubrilović zaključio je rad 27. posebne sjednice. 

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE