Veljko S. je na saslušanju iznio svoju odbranu, nakon čega je mu je određen pritvor od 30 dana

U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je Veljko S. (18) osumnjičen da je 31. januara 2025. godine oko 12 časova tokom blokade kolovoza ispred Instituta za mentalno zdravlje pri bezobzirnom nasilničkom ponašanju pokušao da liši života više lica, kojom prilikom su dvije učesnice blokade E.J. i I.F. zadobile lake tjelesne povrede.
Veljko S. je na saslušanju iznio svoju odbranu, nakon čega je tužilaštvo sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu predložilo da osumnjičenom odredi pritvor da ne bi uticao na svjedoke, da ne bi ponovio krivično djelo u kratkom vremenskom periodu i zbog uznemirenja javnosti.
Naredbom o sprovođenju istrage osumnjičenom se na teret stavlja krivično djelo teško ubistvo u pokušaju.
Postoje osnovi sumnje da je Veljko S. krivično djelo izvršio tako što je upravljajući automobilom marke "golf 5" iz pravca Ulice Džordža Vašingtona došao do Instituta za mentalno zdravlje ispred kojeg su se na kolovozu okupili građani i blokirali saobraćaj, pa je najprije zaustavio vozilo ispred okupljenih, a zatim krenuo da se udaljava unazad 20-ak metara, te je zaustavio vozilo.
Nakon toga je startovao vozilo i krenuo napred kolovoznom trakom na kojoj su se i dalje nalazili okupljeni građani, ubrzavajući brzinu kretanja vozila, iako je bio svjestan da vozilom može lišiti života više lica, pa je na to pristao, kojom prilikom je vozilom udario oštećene E.J. i I.F, koje su usled udara pale na kolovoz, pri čemu su zadobile lake tjelesne povrede.
Ostali okupljeni građani su uspjeli da izbjegnu udar vozila naglim izmicanjem sa kolovoza, nakon čega je Veljko S. pokušao da pobjegne sa lica mjesta u čemu su ga spriječili okupljeni građani.
Tokom 15 minuta tišine, auto je udario dve doktorke ispred Instituta za mentalno zdravlje u Palmotićevoj. Auto je zaustavljen, čeka se policija.pic.twitter.com/4PF4LOKzU7
— Zeleno-levi front (@nedavimobgd)January 31, 2025
(MONDO)