• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Otkriven još jedan monstrum u Austriji

Austrijska policija razotkrila je stravičan slučaj incesta čiji je vinovnik jedan 80-godišnji muškarac s teritorije Braunau, koji je od 1970. godine seksualno i tjelesno zlostavljao svoje dvije ćerke, koje sada imaju 53 i 45 godina.

Slučaj je otkriven tako što je jedan socijalni radnik, pokušavajući da pomogne povrijeđenom starcu, podnio prijavu na osnovu koje je policija otkrila ovaj stravičan zločin.

Naime, kada je taj 80-godišnjak u maju pokušao ponovo da siluje stariju ćerku, ona se usprotivila i odgurnula ga, on je nezgodno pao i nije mogao da se podigne sa zemlje. Ćerke su ga ostavile dva dana da leži, prije nego što su pozvale socijalnog radnika, koji je pomogao starcu.

Policija, za sada, nije željela da iznese detalje kako se ušlo u trag ovom slučaju.

Komandant policije Braunau Martin Pumberger je saopštio da su dvije žene, koje su bile izložene četvorodecenijskom maltretiranju, mentalno zaostale, i trenutno im se pruža njega.

Osumnjičeni za ovaj zločin je, takođe, sklonjen od javnosti i pod medicinskom njegom. Iako nije mobilan, mentalno je, za svoju starost, i te kako aktivan, kazao je Pumberger.

"Žene su očigledno olakšane što su se oslobodile tereta", dodao je on.

Starac je negirao sve optužbe, saopštila je policija, dodajući da će o daljem djelovanju odlučiti državno tužilaštvo u Ridu.

Tokom saslušanja su dvije žene rekle da im je otac u više navrata pretio ubistvom, i to i sa oružjem. One su sa njim živjele samo u jednom prostoru njegove kuće, i spavale su na drvenoj klupi u kuhinji. Svaki socijalni kontakti su im bili zabranjeni.

Starac se tereti da je zlostavljao i suprugu, koja je prije tri godine preminula, a sve tri žene su očigledno živjele u tolikom strahu da nisu ni pomišljale da pozovu policiju.

Ovaj slučaj strašno je podsjetio na zločin koji je otkriven prije par godina u Amštetenu, gdje je Jozef Fricl 24 godine u podrumu svoje kuće zaključanu držao, i silovao svoju ćerku.

Incest u Amštetenu je jedan od najtežih zločina u kriminalističkoj istoriji Austrije. Jozef Fricl je držao svoju ćerku 24 godine u podrumu, i napravio joj sedmoro djece, od kojih je jedno preminulo prilikom porođaja.

(Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE