Novozelanđanka Neha Narajan devet je mjeseci lažirala trudnoću, otišla u bolnicu pod izgovorom da se porađa i otela tuđu bebu
Novozelanđanka Neha Narajan, koja je devet mjeseci lažirala trudnoću i u to uvjerila porodicu i prijatelje, otišla je u bolnicu pod izgovorom da se porađa i otela tuđu bebu, saopštila je policija.
Neha Narajan (24) uhapšena je nakon što je pronađena sa bebom u naručju nedaleko od bolničkog parkinga. Na parkingu ju je čekao partner da je odveze kući, vjerujući da je dijete njegovo.
Portparol policije Ana-Mari Gejts-Bovej rekla je novinarima da je Narajanova devet mjeseci lažirala trudnoću, a potom rekla partneru da je vrijeme da se porodi i da treba da je odveze u bolnicu Midlmor u Oklandu.
Unutar bolnice, Narajanova, koja je fidži-indijskog porijekla, lutala je kroz porodiljsko odjeljenje i u jednom momentu član osoblja bolnice joj je donio bebu indijskog porijekla misleći da je njena, rekla je Gejts-Bovejova i dodala da je Narajanova potom krenula prema parkingu bolnice, gdje su je čekali partner i još jedna osoba.
Roditelji otete bebe obratili su se osoblju bolnice nakon što su uočili Narajanovu da odlazi sa njihovim djetetom.
"Na izlazu iz bolnice zaustavila ju je medicinska sestra i zamolila je da se vrati", rekla je Gejts-Bovejova.
Narajanova je optužena za otmicu i puštena uz kauciju. Pojaviće se na sudu krajem ovog mjeseca, piše "Dejli telegraf".
(Srna/MONDO)