• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Istovremeno glasanje u svemiru i na Zemlji

Centar za pripremu leta i posada Međunarodne kosmičke stanice organizuju sinhrono glasanje na predsedničkim izborima.

Svi članovi odreda kosmonauta moskovskog Centra pripreme za let, kao i kosmički veterani, glasaće na izborima za ruskog predsednika, 2. marta, istovremeno sa svojim kolegom s Međunarodne kosmičke stanice Jurijem Malenčenkom, koji dežura u orbiti od oktobra prošle godine.

Takvim načinom glasanja uvodi se nova praksa, izjavio je predstavnik Centra Sergej Tafrov, navela je agencija Itar tas.

Među kosmičkim glasačima biće i prva žena kosmonaut Valentina Tereškova, koja se trenuno nalazi u rodnom gradu Jaroslavlju.

Malenčenko će, kao i na parlamentarnim izborima 2007. godine, glasati preko poverenika, kolege kosmonauta Dmitrija Žukova, koji će s njim kontaktirati putem radio-veze.
Takvim načinom glasanja, kako je istakao Tafrov, kosmonauti žele da izraze solidarnost s kolegom koji svoju građansku obavezu obavlja u neobičnim okolnostima.

Što se tiče članova odreda kosmonauta Raketno-kosmičke korporacije "Energija" i Instituta medicinsko-bioloških problema oni glasati u mesnim izbornim jedinicama.

(Tanjug/www.mtsmondo.com)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE