• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Italija: Za obnovu 12 milijardi evra

Obnova centralne italijanske regije Abruco poslije razornog zemljotresa prošle nedjelje koštaće 12 milijardi evra

To je izjavio italijanski ministar unutrašnjih poslova Roberto Maroni.

"Dvanaest milijardi evra - to je iznos koji moramo da pronađemo da bismo ponovo izgradili Abruco", izjavio je Maroni sinoć u intervjuu italijanskoj televiziji.

U potresu koji je pogodio Abruco 6. aprila rano ujutru smrtno su stradale najmanje 294 osobe, oko 40.000 ljudi je ostalo bez domova, a oštećen je veliki broj istorijskih građevina.

Ta velika prirodna katastrofa je pogodila Italiju u vrijeme najdublje recesije u kojoj se ta zemlja našla još od Drugog svjetskog rata. Očekuje se da će u 2009. italijanska privreda zabilježiti negativan rast drugu godinu zaredom, prenio je Rojters.

Italijanska vlada preduzima napore da se izbori sa ogromnim dugom, najvećim u Evropi, koji je jednak godišnjem bruto domaćem proizvodu te zemlje. Vlada je obećala da će isplaćivati mjesečnu pomoć onima koji su u potresu izgubili kuće i radna mjesta.

(MONDO/Tanjug)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE