• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Egipat: Deset povrijeđenih u borbi za svinje

Najmanje deset osoba je povrijeđeno u sukobu policije i demonstranata južno od Kaira.

Tamo su se okupili mještani nezadovoljni kada je policija došla da im uzme svinje, kao dio preventivnih mjera od gripa A (H1N1).

Iako u Egiptu do sada nije registrovan nijedan slučaj zaraze virusom H1N1, vlasti su iz predostrožnosti donijele odluku o pokolju svinja.

Mještani Manšijeta Nasra, većinom hrišćanski Kopti, zapalili su kante za otpatke koje su poređali kao blokadu puta.

Policija je navela da su demonstranti bacili kamenje i molotvljeve koktele na njihove pripadnike, koji su odgovorila bacanjem suzavca. Nekoliko stotina policajaca u opremi za razbijanje demonstracije su uspjeli da uđu u naselje. Slični incidenti su zabilježeni i u drugim dijelovima Egipta.

Odgoj svinja i konzumiranje svinjskog mesa ograničeno je u Egiptu na hrišćansku zajednicu koja čini oko deset odsto populacije.

Masovno klanje svinja u Egiptu je počelo juče i trebalo bi da traje jedan mjesec. Cilj ove mjere nije samo prevencija protiv širenja meksičkog gripa, već i uvođenje reda u svinjogojstvo u Egiptu gdje se svinje često hrane otpacima sa đubrišta i drže u nehigijenskim uslovima, umjesto na uređenim farmama.

Zdravstveni stručnjaci UN su kritikovali odluku egipatskih vlasti o klanju svinja.

(agencije/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE