• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zaplijenjeno 3,5 kilograma marihuane

Policija Kantona Sarajevo uhapsila je četiri lica kod kojih je pronađeno više od 3,5 kilograma marihuane, čija vrijednost u uličnoj prodaji iznosi 33.000 KM.

Lice čiji su inicijali N.E. uhapšeno je u jučerašnjoj akciji zbog sumnje da je počinilo krivično djelo nedozvoljene proizvodnje i prometa opojnih droga i nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih materija.

Zbog sumnje da su preprodavali drogu uhapšeni su H.A., M.A. i S.A., ali je M.A. poslije kriminalističke obrade pušten na slobodu. Ostala trojica će uz službeni izvještaj tokom dana biti predata u nadležnost Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu.

U akciji presijecanja lanca krijumčarenja i prodaje droge na području Sarajeva policija je pretresla više stanova i vozila na području opštine Novo Sarajevo i oduzela je 2 500 maraka, 670 evra, 100 dolara koji potiču od preprodaje droge, te automobil "škoda oktavija" kojim je izvršeno krivično djelo.

Šef Službe za odnose sa javnošću kantonalnog MUP-a Irfan Nefić rekao je novinarima da su policijski službenici Odjeljenja za borbu protiv zloupotrebe opojnih droga pronašli i oduzeli jedan pištolj, oko 330 komada municije različitog kalibra, kao i devet mobilnih telefona.

"Svi oduzeti predmeti biće podvrgnuti vještačenju, nakon čega ćemo o svemu imati više podataka", rekao je Nefić.

On je dodao da je ovo još jedna u nizu kontinuiranih aktivnosti pripadnika kantonalnog MUP-a koja se, u saradnji sa građanima i drugim policijskim agencijama, provodi s ciljem prevencije konzumiranja i preprodaje droge.

(Srna/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE