• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Nakon Banjaluke taksi poskupio i u Sarajevu

 Željko Svitlica
Autor Željko Svitlica

Budući da cijene goriva progresivno rastu, što prate i troškovi života, sarajevski taksisti odlučili su povećati cijene svojih usluga.

Informaciju je za Klix.ba zvanično potvrdio Enver Suljagić, predsjednik Udruženja "Sarajevo Taxi".

Od 25. juna (subota) doći će do povećanja cijena "taksi" usluga koja će biti minimalna i jedinstvena na području Federacije BiH.

"U narednom periodu taksi prijevoznici će izvršiti prepravke cijena, dok će početkom jula biti održani novi sastanci na kojem će se razmatrati novo povećanje cijena, a u skladu sa rastom naftnih derivata na svjetskom tržištu i poskupljenja", istakli su.

Nove cijene taksi usluga su:

start 2,5 KM
1 kilometar 1,5 KM
1 sat čekanja 15,00 KM
prtljag po komadu 5,00 KM
Ranije je start iznosio 1,90 KM, a cijena jednog kilometra 1,20 KM.

Iz "Sarajevo taksija" tvrde da neće doći do uvećanja cijena vožnje nedjeljom i u dane praznika, a prilikom vožnje van Kantona Sarajevo, cijena će biti formirana u dogovoru s putnikom.

Ostali taksi prijevoznici u Kantonu Sarajevu potvrdili su da će, nakon što je to uradio "Sarajevo Taxi", i oni povećati cijene svojih usluga. Taksi prevoz je prethodno poskupio u Banjaluci gdje su vožnja po kilometru i startna cijena poskupile za 0.20 feninga.

Povezano

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE