Mlaki radijatori, hladni stanovi i uzaludno zvanje korisničkog centra Toplane natjerali su ovih dana brojne Banjalučane da odgovore na pitanja zašto je grijanje slabo potraže od novinara.
Izvor: MONDO/Goran Arbutina
Ako se prisjetimo da je krajem novembra direktor Toplane Mićo Milovanović kazao da ove sezone nije nabavljen ni kilogram mazuta, i da se grijemo na rezerve, razloga za brigu svakako ima. Mediji su tada izračunali da će te zalihe trajati samo do Božića.
"Dva ili tri dana prije Božića temperatura u stanu je pala na 17 stepeni. Do tada je sve bilo dobro, ali zadnjih dana se smrzavamo", kazao nam je Milovan P. iz banjalučkog naselja Ante Jakić.
Slično tvrde i stanovnici Obilićeva.
"Nikad nama grijanje nije bilo posebno dobro, ali u zadnjih nekoliko dana je baš loše. Termometar u stanu, koji inače stoji iznad radijatora, nikad ne pokazuje više od 17 stepeni. Sramota je da moramo da se dogrijavamo na struju, ili da neprestano budemo obučeni kao da smo napolju, a papreno plaćamo gradsko grijanje i nemamo duga", kaže Nevena Milić koja živi u Obilićevu.
Iste primjedbe iznijeli su nam i sugrađani koji žive na Starčevici, kao i u Novoj Varoši.
Pokušali smo da dobijemo odgovore u Toplani, ali ni portparol Žana Mijatović, ni dežurni operater korisničkog centra ne odgovaraju na naše pozive već nekoliko dana.
Načelnik resornog odjeljenja Zoran Novaković kazao je prije više od mjesec dana da Gradska uprava zna za problem manjka mazuta i da će o rješavanju predstavnici Grada razgovarati sa upravom Toplane i Vladom RS. On je podsjetio da u budžetu Grada za 2014. i 2015. godinu nisu planirana sredstva za mazut zbog značajnog pada prihoda.
U Gradskoj upravi smo saznali da je zakazan sastanak čelnika Toplane i nadležnog odjeljenja, ali zaključke ćemo morati da sačekamo do ponedjeljka.
Do tada, džemper, jakna, ćebe ili grijalica. Ko šta ima, ili može da priušti.