• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Sveštenik potegao sekiru na vernike

"Pop kauboj" učestvovao u tuči na Savindan.

U crkvi Svetog Nikole u rudničkom selu Šilopaj, sveštenik Vlastimir Zlatić (50), na Svetog Savu, potegao je sekiru na vernike posle tuče u kojoj je i sam učestvovao.

Kako pričaju meštani čitave parohije, sve se odigralo na proslavi Savindana, u parohijskom domu, o čemu postoje prijave u policiji u Gornjem Milanovcu.

Po priči sveštenika, na njega je "iz čista mira" nasrnuo Dragan Bojović (45) iz sela Mutanj koji ga je gurnuo, a zatim udarao nogama po telu, o čemu poseduje lekarska uverenja.

"Ljudi su se veselili i bilo je nekoliko razbijenih čaša, a pop je nešto gunđao i iz čista mira mi se uneo u lice i polio me crnim vinom, kada sam ga gurnuo i udario nogom u njegovu nogu, posle čega je on mene raspalio pesnicom iznad levog oka", rekao je Bojović, pokazujući posekotinu.

Tada su se umešali ostali gosti sveštenik je izašao, da bi se posle nekoliko trenutaka vratio se sa sekirom, ali su vernici sprečili veći incident.

"To je prevršilo svaku meru. Sada je puklo nezadovoljstvo zbog njegovog rada i ponašanja, jer je sklon tučama i potezanju pištolja, a za opelo naplaćuje sto evra", kazao je predsednik mesne zajednice Bogdan Likić.

On je istakao da se stalno pokreće akcija da se prepokrije crkva, ali sveštenik neće da se anagžuje već "samo traži pare i nikako izveštaj da podnese, a opština je uplatila 200.000 dinara i tih para nigde nema".

Rajo Jakovljević iz Mutnja, rekao je da je "pop kauboj" i nabraja desetak meštana sa kojima se sve tukao, "od poštara do izbeglica, a sa pola parohije ne govori".

U selima Šilopaj, Davidovbica, Kriva Reka, Cerova i Mutanj pokrenuta je akcija prikupljanja potpisa za peticiju kojom se traži premeštaj sveštenika, a priprema se i posebna delegacija koja će o svemu obavestiti i Žičkog vladiku Hrizostoma.

(Beta/www.mtsmondo.com)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE