• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Podignuta optužnica protiv Kahre Vejzovića

Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv Kahre Vejzovića (43), koji se tereti da je počinio ratni zločin nad srpskim civilima.

Vejzović se tereti da je od juna do septembra 1992. godine, kao pripadnik policije, mučio i maltretirao i zlostavljao muškarce srpske nacionalnosti sa područja Mjesne zajednice Supari, opština Kladanj.

U optužnici se navodi da su pripadnici Policijske stanice Stupari od kraja maja 1992. do 21. jula 1993. godine nezakonito zatvorili civile srpske nacionalnosti, muškarce, ženu i djecu, u stanovima zgrada prosvjetnih radnika i zgradi Mjesne kancelarije u neposrednoj blizini Osnovne škole "Petar Marković" u Stuparima, gdje su ih ispitivali i mučili.

Ispitivanje je vršeno u ovim zgradama, kao i u osnovnoj školi u Stuparima, a povremeno i na pojedinim lokacijama u selima Olovci i Lupoglavo, saopšteno je iz Tužilaštva BiH.

Vejzović je mučio zarobljene srpske civile udarajući ih pesnicama u glavu, po genitalijama, čizmama, palicom, kundakom puške, stavljajući im pištolj i nož pod grlo, prijeteći im i prisiljavajući ih da jedu papir.

Jednom civilu je slomio zube i prisilio ga da ih proguta, a drugom je po jeziku gasio opuške od cigarete.

Jedan civil srpske nacionalnosti je, nakon mučenja kojem je bio izložen, zbog straha od novog premlaćivanja i mučenja, izvršio samoubistvo.

U optužnici se navodi da je Vejzović tokom ispitivanja i mučenja srpskim civilima psovao majku i govorio: "Tučem te zato što si Srbin, što se zoveš Radovan i srpsku mačku koljemo, sve ćemo vas protjerati preko Drine".

Optužnica je proslijeđena na potvrđivanje Sudu BiH.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE