• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Bosanac dobio na lutriji u Čikagu!

Anel Bajtarević, rođen u Visokom 1986. godine, postao je milioner u Čikagu! Kupio je tiket sa glavnim dobitkom u iznosu od blizu 21 miliona dolara.

Ovaj Visočanin živi od 1997. godine u Čikagu, gde je završio osnovnu i srednju školu, a nakon toga je upisao vojnu akademiju u državi Virdžinija. Roditelji, zbog rata u Iraku i Avganistanu, nisu bili za tu njegovu životnu odluku i pokreću porodični biznis 2008. godine u vlastitoj firmi "National Freight Lines INC. Chicago", piše portal "Visoko.co.ba".

Iako je dobio glavni dobitak "20x20", što mu narednih 20 godina garantuje 20.000 dolara sedmično, ovaj skromni Visočanin nema namjeru da napusti pokrenuti biznis i kao dosta uspješan menadžer nastaviće živjeti kao i do sada, prenosi list "Press RS".

Nakon što je potvrđen Anelov dobitak prodajno mjesto gdje je kupljen tiket u njegovu čast je organizovalo posebnu zabavu, a prema američkom zakonu i pravilima igre 208.000 dolara od ovog dobitka pripada upravo prodajnom mjestu gdje je i kupljen dobitni tiket.
Navodno se prilikom kupovine tiketa Anel dvoumio između dva ponuđena i na njegovu sreću izabrao je onaj pravi. Ovaj dobitak je izazvao veliku medijsku pažnju tamošnje javnosti, ali se Bajtarević odlučio za intervju samo na CLTV Čikago.

Za danas je planirano i svečano uručenje dobitnog čeka ovom srećnom 26-ogodišnjem Visočaninu.


(MONDO, foto: Visoko.co.ba)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE