• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Jašareviću ukinuta presuda, novo suđenje

Apelaciono vijeće Suda BiH ukinulo je danas prvostepenu presudu Mevlidu Jašareviću.

Prema ukinutoj presudi on je bio osuđen na 18 godina zatvora zbog toga što je u oktobru 2011. pucao na Ambasadu SAD u Sarajevu.

Apelacioni sud je naložilo novo suđenje, piše "Dnevni avaz".

Informaciju je sarajevskom dnevniku potvrdio Jašarevićev advokat Senad Dupovac, koji je pred Apelacionim vijećem u žalbenom postupku ukazao da njegov branjenik nije imao pravedno suđenje.

Prvostepena presuda, u dijelu kojem se oslobađaju Emrah Fojnica i Munib Ahmetspahić, optuženi za pomaganje Jašareviću, potvrđena je i njih dvojica su oslobođeni.

Novopazarac Jašarević je 28. oktobra 2011. iz "kalašnjikova" pucao na zgradu Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu.

Tokom 50 minuta ispalio je 105 metaka iz automatske puške, dok je grad bio u blokadi do 21 sat. Tom prilikom, Jašarević je teško ranio pripadnika policije Mirslada Velića, a svi svjedoci su izjavili da je u gradu nastupio metež i haos.

Jašarevića je u jednom trenutku uspeo da pogodi i onesposobi snajperista MUP-a Kantona Sarajevo.

(MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE