• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Ko je novi gradonačelnik Beograda?

Dragan Đilas je rođen 22. februara 1967. godine u Beogradu gde je završio osnovnu školu i gimnaziju i diplomirao na Mašinskom fakultetu.

Radio je kao novinar na Radio Indeksu i jedan je od osnivača Radija B92, gde je kasnije bio urednik Informativnog programa. U to vreme ta radio stanica je dobila nekoliko nagrada.

Učestvovao je u opozicionom radu još kao student-prorektor, predvodeći studentske demonstracije protiv režima Slobodana Miloševića 1991. i 1992. Aktivno je učestvovao u demonstracijama protiv istog režima 1996. i 2000. godine.

Član je Demokratske stranke od 2004. godine. Bio je član Izvršnog i Glavnog odbora Demokratske stranke.

Od 2004. do formiranja Vlade Republike Srbije 2007. obavljao je funkciju direktora Narodne kancelarije predsednika Republike.

Od maja 2007. do jula 2008. godine bio je ministar u Vladi Republike Srbije zadužen za sprovođenje Nacionalnog investicionog plana.

Na Skupštini Demokratske stranke 18. februara 2006. izabran je za člana Predsedništva DS za region Beograd, a juna 2006. izabran je za predsednika Gradskog odbora Demokratske stranke Beograd.

Suvlasnik je Kompanije "Multikom", vodeće kuće u oblasti medijskog poslovanja na teritoriji bivše SFRJ.

Osnivač je i potpredsednik humanitarne organizacije "Naša Srbija"
koja se brine o deci koja su u ratovima na prostoru bivše SFRJ ostala bez jednog ili oba roditelja.

Govori engleski jezik. Otac je dvoje dece.

Milan Krkobabić je rođen 1952. godine u Kačarevu. U Beogradu je završio gimnaziju i ekonomski fakultet. Ima 30-godišnje iskustvo na bankarskim i finansijskim poslovima i prošao je od bankarskog pripravnika do generalnog direktora.

Član je i osnivač PUPS-a, a prethodno nije bio partijski angažovan.

Oženjen je i otac je dvoje dece.

(agencije/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE