• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Načelnik Doboja prijavljen zbog zločina

Centar za humanu politiku podnio je Tužilaštvu BiH krivičnu prijavu za ratne zločine protiv sadašnjeg načelnika opštine Doboj.

U prijavi se navodi da je Obren Petrović, kao visoki policijski funkcioner i dio organizovane grupe u 1992. godini u opštini Doboj učestvovao u planiranju i pripremi zločina protiv čovječnosti, ratnih zločina protiv civilnog stanovništva i drugih ratnih zločina ili krivičnih djela.

Ova nevladina organizacija saopštila je da sumnjiči Petrovića za organizovanje grupa za izvršenje zločina protiv čovječnosti i ratnih zločina protiv civilnog stanovništva, te da je donosio pojedinačne odluke o nezakonitom zatvaranju, zlostavljanju i mučenju pripadnika nesrpskog stanovništva u opštini Doboj.

Centar navodi da je Petrović propustio da spriječi, otkrije, prijavi i kazni izvršioce krivičnih djela masovnog nezakonitog zatvaranja ili drugog teškog oduzimanja slobode, zlostavljanja, mučenja, ubistava, pljačke i protjerivanja nesrpskog stanovništa, oštećenja privatnih objekata i rušenja džamija i katoličkih crkava.

Centar poziva Tužilaštvo BiH da napusti selektivan pristup u gonjenju odgovornih za ratne zločine u opštini Doboj, te da protiv Petrovića i drugih sprovode istrage.

"Nedopustivo je, da trinaest godina nakon završetka rata, još nisu započete ili završene istrage protiv većine odgovornih za ratne zločine u opštini Doboj i da su, neki od njih, na značajnim funkcijama u institucijama vlasti", navodi ova nevladina organizacija.(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE