• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dodik: RS trajnija od OHR-a

Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik poručio je u petak da je Srpska trajnija od Kancelarije visokog predstavnika (OHR).

Dodik je odbacio stav OHR-a da su neozbiljni juče usvojeni zaključci Narodne skupštine RS u vezi sa Informacijom o efektima prenosa ustavnih ovlaštenja sa RS na institucije BiH.

"OHR nije tijelo koje je predviđeno Dejtonskim sporazumom. Predviđen je visoki predstavnik i u Aneksu 10 piše da strane, u ovom slučaju to je Srpska, prihvataju da se formira institucija visokog predstavnika, a kancelarija je samo tehnički dio koji ga prati", rekao je Dodik novinarima u Banjaluci, gdje je prisustvovao sjednici Senata RS.

Narodna skupština RS usvojila je juče set zaključaka u vezi sa Informacijom o efektima prenosa ustavnih ovlaštenja sa RS na institucije BiH, kojim se tvrdi da prenos nadležnosti bez prethodnog dogovora entiteta nije ustavan.

OHR je ranije ocijenio da "nisu ozbiljni" usvojeni zaključci Narodne skupštine RS u vezi sa Informacijom o efektima prenosa ustavnih ovlaštenja sa RS na institucije BiH.

"Kao što smo i rekli mnogo puta do sada, radi se o zabludi. Ako je neka nadležnost oduvijek pripadala državi, kako se onda može vratiti!? Imajući to u vidu, zaključci Narodne skupštine RS nisu ozbiljni", saopšteno je iz OHR-a.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE