Djevojka iz Japana, koja je na Kliniku za infektivne bolesti u Sarajevu primljena zbog sumnje da ima novi grip, nije zaražena ovim virusom.
Portparol Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) Biljana Jandrić rekla je da su sinoć dobijeni nalazi i da nije potvrđeno da je riječ o novom virusu, već o običnoj gripi.
"Naši mikrobiolozi tvrde da nije riječ o gripu H1N1, ali ćemo nalaz poslati i u London na kontrolu", rekla je Jandrićeva.
Jandrićeva je istakla da je djevojka po prijemu rekla da nije bila u Meksiku, SAD, ni u kontaktu sa nekim ko je bio bolestan, dodavši da se djevojka još nalazi u bolnici.
Prema njenim rečima, devojka, koja je stigla u subotu u KCUS, danas se oseća bolje.
(MONDO/agencije)