Predsjednik i potpredsjednik Opštinskog odbora SDS-a Trebinje Slobodan Šaraba i Neđo Ćebedžija podnijeli su ostavke na ove funkcije.
Oni su istakli da su ostavke podnijeli zbog neslaganja koja odavno postoje između ovog i Glavnog odbora stranke.
Ćebedžija je na konferenciji za novinare naveo da razmimoilaženja odavno postoje između Opštinskog i Glavnog odbora - predsjednika Mladena Bosića, generalnog sekretara SDS- a Dragana Ćuzulana i potpredsjednika stranke za izbornu jedinicu šest Vukote Govedarice.
"Smatramo da na naše mjesto treba da dođu ljudi koji mogu uspostaviti bolji odnos između Opštinskog i Glavnog odbora stranke, kako bi se u trebinjskom SDS-u postigli zadovoljavajući rezultati na sljedećim izborima" naglasio je Ćebedžija.
On je istakao da je od predsjednika SDS- a Mladena Bosića zatraženo da imenuje privremeno tijelo na nivou trebinjskog opštinskog odbora, koje će pripremiti skupštinu i obaviti nove izbore na lokalnom nivou.
Šaraba i Ćebedžija su na konferenciji za novinare potvrdili da i dalje ostaju u SDS- u.