• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Poslije podne kiša

U RS i FBiH se danas očekuje pretežno oblačno vrijeme sa slabom kišom prije podne, a više padavina poslije podne i tokom noći.

Prije podne će biti promjenjivo oblačno uz povremenu kišu i pljuskove,  a već od podneva očekuje se nestabilno vrijeme uz povremene pljuskove, ponegdje i grmljavinu, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Tokom noći novo jače naoblačenje donosi kišu, a u pojedinim predjelima očekuje se da padne između 20 i 40 litara po metru kvadratnom.

Očekuje se vjetar umjerene jačine, a najviša dnevna temperatura od 15 do 21 stepeni Celzijusovih, saopšteno je iz Federalnog hidroemeteorološkog zavoda.

Temperatura vazduha u 8.00 časova: Bjelašnica dva stepena, Han Pijesak šest,
Sokolac i Čemerno sedam, Nevesinje, Mrkonjić Grad, Ivan-sedlo i Kupres devet, LJubinje, Novi Grad, Bugojno, Drvar, Gradačac, Sarajevo i Srebrenica 10, Bihać i Sanski Most 11, Banjaluka, Bileća, Bijeljina, Goražde, Livno, Prijedor, Tuzla, Zenica i Zvornik 12, Doboj 13, Mostar i Trebinje 15, Stolac 16, Čapljina 17, Neum 18 stepeni Celzijusovih.

KLIZAVI KOLOVOZI U SJEVEROZAPADNIM KRAJEVIMA

Zbog slabije kiše koja pada u sjeverozapadnim krajevima vozi se po mokrim i klizavim kolovozima, dok u ostalim dijelovima Republike Srpske trenutno nema padavina, pa su kolovozi većim dijelom suvi, saopšteno je iz Auto-moto saveza (AMS) Republike Srpske.

Saobraćaj će danas i sutra, zbog izvođenja minerskih radova, biti privremeno obustavljen od 13.30 do 14.00 časova na dionici putnog pravca Doboj - Tuzla (Poljice - Gavrići), na lokalitetu prema Stanić Rijeci i na raskrsnici prije tunela.

Na lokalitetu Stepen, na dionici magistralnog puta Bileća - Gacko, zbog opasnosti od odrona saobraćaj se odvija usporeno jednom kolovoznom trakom, uz privremenu saobraćajnu signalizaciju.

Na dionici magistralnog puta Klašnice - Prnjavor u mjestu Čardačani saobraćaj se odvija jednom saobraćajnom trakom zbog pojave klizišta u dužini od 100 metara.

Zbog oštećenja kolovoza jednom trakom naizmjenično saobraća se na magistralnom putu Brod - Odžak, u mjestu Velika Brusnica, opština Brod, u dužini oko 100 metara.

Na magistralnom putu Drinjača - Vlasenica u Kušlatu oštećen je kolovoz u dužini oko 20 metara i saobraćaj se odvija jednom saobraćajnom trakom, kao i na regionalnom putu Banjaluka - Čađavica, na četvrtom kilometru od Nule prema Kolima, gdje je kolovoz oštećen u dužini od oko 50 metara.

Zbog radova na rekonstrukciji mosta preko rijeke Dragočajke u Zalužanima, do 27. jula na snazi je potpuna obustava saobraćaja na regionalnom putu Banjaluka - Klašnice, dionica Derviši - Klašnice. Za vrijeme obustave saobraćaj se preusmjerava na magistralni put Banjaluka - Klašnice.

Na autoputu Banjaluka - Gradiška, dionica Glamočani - Čatrnja, vozi se po mokrom i klizavom kolovozu.

Zbog izvođenja radova na sistemu naplate putarine na autoputu u mjestu Jakupovci saobraćaj se odvija jednom kolovoznom trakom. Iz AMS mole vozače da na toj lokaciji voze opreznije i da poštuju postavljenu saobraćajnu signalizaciju.

Radovi na rekonstrukciji kolovoza izvode se na dionici magistralnog puta Krepšić - Brčko - Bijeljina i Karakaj - Jardanska petlja, zbog čega se saobraćaj, na mjestu izvođenja radova odvija naizmjeničnim propuštanjem vozila, jednom kolovoznom trakom.

U toku je izvođenje radova, u okviru projekta sistema vodosnabdijevanja, na dionici Srpske Toplice - Karanovac magistralnog puta Banjaluka - Jajce, zbog čega je svakim danom, osim nedjelje, izmijenjen režim odvijanja saobraćaja u vremenu od 7.00 do 19.00 časova.

Zbog izgradnje kružne raskrsnice na području opštine Teslić saobraćaj se na dijelu magistralnog puta i regionalnog puta prema Prnjavoru odvija uz privremeno postavljenu saobraćajnu signalizaciju.

Zbog izlaska građevinskih mašina i vozila angažovanih na izgradnji autoputa Banjaluka - Doboj, na magistralnom putu Vukosavlje - granica Republike Srpske/FBiH (Karuše), na dionicama Šešlije - Johovac i Johovac - Rudanka do kraja godine biće izmijenjen režim saobraćaja.

Povremene obustave saobraćaja na svaki puni čas trajaće po 15 minuta, radnim danima i subotom od 7.00 do 17.00, a nedjeljom od 07.00 do 13.00 časova.

Zbog izgradnje autoputa izmijenjen je režim saobraćaja na dijelu regionalnog puta u mjestu Vijaka, opština Prnjavor, a saobraćaj je regulisan privremenom saobraćajnom signalizacijom.

Saobraćaj na regionalnom putu Bratunac - Bjelovac, zbog radova odvija se usporeno, naizmjenično jednom trakom.

Zbog odrona obustavljen je saobraćaj za sve kategorije vozila na dionici regionalnog puta Podgradci - Mrakovica, na dionici koja od Gradiške vodi prema Kozari.

Zbog aktiviranih klizišta, jednom trakom, saobraća se na dionicama regionalnih puteva Zagon - Jasik i Ukrina - Gornja Vijaka.

Deminiranje terena izvodi se na magistralnom putu Brod - Odžak, na lokalitetu Šikare, pa u vremenu od 08.00 do 16.00 časova dolazi do povremenih polučasovnih obustava saobraćaja.

Na dionici regionalnog puta Gornja Vijaka - Razboj, preko mosta u mjestu Dragalovci, zabranjen je saobraćaj svim vozilima težim od pet tona ukupne mase i višim od 3,5 metara. Na putu Brod na Drini - Šćepan Polje zabranjen je saobraćaj za teretna vozila teža od 12 tona.

AMS Republike Srpske u upotrebu je uveo poseban broj "vozačke solidarnosti" - 066/823-000 - na koji vozači mogu da pošalju SMS poruku i obavijeste dežurne radnike Informativno-dispečerskog centra AMS o vanrednim zastojima, saobraćajnim nezgodama ili drugim problemima na putu.

U većem dijelu Federacije BiH saobraćaj se odvija nesmetano, bez vanrednih ograničenja. U zapadnim i sjeverozapadnim krajevima, zbog kiše koja je padala tokom noći, saobraća se po mokrom i mjestimično klizavom kolovozu. U ostalim područjima uslovi za vožnju za sada su povoljni.

Na dionici Simin Han - Kalesija, u mjestu Babajići, saobraćaj se, za putnička vozila i autobuse, odvija naizmjenično jednom trakom. Teretna vozila se i dalje preusmjeravaju na alternativni pravac.

Na graničnom prelazu Kamensko, zbog radova u Hrvatskoj, ne mogu saobraćati teretna vozila. Za vrijeme obustave ova vozila usmjeravaju se na prelaz Gorica - Vinjani Donji.

(Srna/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE