• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Poslije Banjaluke, doručak i u Sarajevu

Američki zvaničnici naglasili su važnost stvaranja dijaloga i tolerancije tokom molitvenog doručka, koji je nakon Banjaluke održan i u Sarajevu.

Doručak su organizovali poslanici Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH. Američki kongresmen Robert Aderholt naglasio je da nema pravog mira, sve dok se ljudi ne mogu zajedno moliti, te podsjetio da Nacionalni molitveni doručak u SAD ima višedecenijsku tradiciju i da se na takvim skupovima ljudi različitih vjera zajedno mole.

Inicijator okupljanja poslanik Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Jerko Ivanković-Lijanović istakao je važnost razmjene ideja među ljudima koji imaju različite političke stavove, poglede na svijet i religijsku pripadnost, saopšteno je iz Parlamenta BiH.

Skupu, koji je održan u Parlamentarnoj skupštini BiH, prisustvovali su i politički analitičar iz Vašingtona Obrad Kesić, bivši ambasador BiH u SAD Bisera Turković, te poslanici Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH koji su boravili na 57. Molitvenom doručku u Vašingtonu Azra Hadžiahmetović, Lazar Prodanović i Velimir Jukić.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE