Nakon što je Sulejman Tihić ponovo izabran za lidera SDA premijer FBiH najavio ostavku
Predsjednik Vlade FBiH Nedžad Branković izjavio je da će u narednih nekoliko dana, a možda već i u srijedu, ponuditi svoj mandat na raspolaganje.
"Sulejman Tihić je dobio većinu na Kongresu SDA i s obzirom da se zna kakva je bila njegova kampanja prije Kongresa, ponudiću mandat na raspolaganje. Izvršna i zakonodavna vlast mora potpuno funkcionisati", rekao je Branković.
Federalni premijer naveo je da će ponuditi mandat na raspolaganje u skladu sa procedurom.
On nije želio da komentariše da li će nakon Kongresa doći do mogućeg cijepanja SDA.
Dosadašnji predsjednik SDA Sulejman Tihić izabran je u ponedjeljak uveče ponovo za lidera te stranke.
(Srna/MONDO)