Srpska radikalna stranka traži od premijera Milorada Dodika da smjeni ministra zdravlja i socijalne zaštite Ranka Škrbića.
Radikali navode da se Škrbić, umjesto rješavanju suštinskih problema u zdravstvenom sektoru, koncentrisao na pokušaj razdora među sindikatima, uz napomenu da javnost Srpske već mjesecima prati pregovore između ministra Škrbića i sindikata zdravstva
U saopštenju se navodi da odluka sindikata da će ići predsjedniku Vlade RS Miloradu Dodiku da se žale na ministra Škrbića "upečatljivo svjedoči o opštoj društvenoj dezorjentaciji".
(Srna)