Predsjednik i potpredsjednik Skupštine opštine Bratunac Ćazim Jusupović i Vojin Pavlović smijenjeni su u petak na vanrednoj sjednici Skupštine.
Nova skupštinska većina je za novog predsjednika SO izabrala nezavisnog odbornika Mustafu Golića, a za potpredsjednika Miodraga Lončarevića iz PDP-a.
Od prošlogodišnjih lokalnih izbora ovo je treća skupštinska većina i treći izabrani predsjednik i potpredsjednik SO Bratunac.
Vanrednoj sjednici prethodila je redovna sjednica SO Bratunac, na kojoj nije usvojen predloženi dnevni red i čiji je rad zaključio bivši predsjednik Jusupović, omalovažavajući podneseni zahtjev više od trećine odbornika za održavanjem vanredne sjednice.
Nova skupštinska većina koju čini 17 od ukupno 31 odbornika ipak je održala vanrednu sjednicu, na kojoj su tajnim glasanjem izvršena razrješenja i imenovanja.
Novu skupštinsku većinu čini ukupno 17 odbornika iz SDS-a, DNS-a, SDP BiH, Socijalističke partije, jedan odbornik SNSD-a, te pet nezavisnih odbornika.
Odbornici SDA, Srpske radikalne stranke "Dr Vojislav Šešelj" i četiri SNSD-a, njih ukupno 12, nisu prisustvovali vanrednoj sjednici.
U nastavku sjednice poništene su Odluke o nezakonitom razrješenju direktora Doma zdravlja, Radio Bratunca, obdaništa, Centra za socijalni rad i Narodne biblioteke, te komandira profesionalne vatrogasne jedinice u Bratuncu.
Poništene su i Odluke o imenovanju vršilaca dužnosti direktora i komandira u tim kolektivima, koje su donesene 25. marta ove godine, u skladu sa ocjenom Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske da su te odluke bile nezakonite.
(Srna/MONDO)