Više od stotinu mještana banjalučkog naselja Starčevica izrazilo je nezadovoljstvo time što su radnici Toplane došli u nenajavljenu provjeru temperature u stanovima, dok je, kako kažu, spoljna temperature bila 15 stepeni Celzijusovih.
Izvor: Dušan Volaš/MONDO
Arlov ističe da stanare ne zanima ko treba da ulaže u infrastrukturu vrelovoda, toplovoda, kotlovnica i da li ima mazuta, već isključivo temperatura u njihovim domovima, koja je, kako kaže, ispod podnošljivog nivoa.
"Mi samo tražimo ono što smo platili, da se grijemo kad je temperatura niska i, naravno, kada dođe do minus 10 ili minus 15 stepeni, a ne da brinu o nama ili nas provjeravaju kada je spoljna temparatura plus 15", naveo je Arlov.
Iz "Toplane", međutim, navode da su mjerenja izvršena kada je spoljna temperatura bila plus
sedam stepeni.
"Mjerenje je izvršeno u oko 40 stanova i u svim stanovima je utvrđena temperatura u skladu sa OT uslovima za isporuku toplotne energije, oko 21 stepen, iako je minimalna propisana temperatura 19 stepeni Celzijusovih", kazao je direktor banjalučke "Toplane" Mićo Milovanović.
Ističe da to može biti utvrđeno i u zapisnicima sačinjenim prilikom mjerenja, a koji su potpisali vlasnici stanova. Istovremeno je dodao da su radnici na teren poslani po primanju peticije vlasnika stanova sa Starčevice te da se uvidom u istu može zaključiti da u Ulici Prve krajiške brigade ima i onih koji su zadovoljni kvalitetom grijanja.
"To potvrđuje činjenica da je od 238 stanara peticiju potpisalo njih 123. Peticija nije pisana zbog lošeg kvaliteta grijanja, već stoga da bi neki pojedinci rukovođeni drugim interesima izbjegli plaćanje dugovanja za grijanje ili time sebi obezbijedili medijsku pažnju", poručio je Milovanović.
Iz "Toplane" navode da su uvidom u listu potpisnika peticije došli do saznanja da mnogi od njih imaju velika dugovanja, od kojih neka iznose 8.500 KM.
"Toliki dug znači da po pet, šest godina nisu plaćali grijanje", kaže Milovanović.