Desetine radnika Fabrike "Pretis" iz Vogošće okupilo se ispred zgrade federalne Vlade u Sarajevu, tražeći da im se pomogne u rješavanju problema.
Okupljeni radnici tvrde da im menadžment "Pretisa" nije uplatio sedam poslednjih plata, kao ni penziono osiguranje od 2000. godine.
Oni su, takođe, naveli da im nije uplaćivano ni zdravstveno osiguranje da radni staž nije uvezan od 1995.godine.
Radnici "Pretisa" traže odgovornost menadžmenta, pomoć Vlade Federacije i resornog ministarstva.
Učesnici protesta kažu da će ostati ispred zgrade Vlade FBiH dok njegovi problemi ne budi riješeni.
Niko iz federalne Vlade do sada se nije obratio okupljenim radnicima "Pretisa".
(Srna)