Granična policija BiH uhapsila Azerbejdžanca sa crvene potjernice sarajevskog Interpola.
Policijski službenici Jedinice granične policije Hum u utorak veče na Međunarodnom graničnom prelazu Hum uhapsili su državljanina Azerbejdžana I. A. (36), zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo "stvaranje nezakonite ilegalne grupe ili kriminalne bande, nezakonito nabavljanje i nošenje vatrenog oružja", prenose federalni mediji.
I.A. je uhapšen na osnovu međunarodne crvene potjernice Interpola Sarajevo.
U trenutku hapšenja posjedovao je pasoš izdat u Budimpešti.
Uhapšeni je u od srijede ujutro u nadležnosti Tužilaštva BiH.
(MONDO)