Bivši načelnik Službe za operativnu podršku u Sipi Radislav Jovičić izjavio je da mu Sipa nije dostavila rješenje o prekidu radnog odnosa.
Jovičića je prije četiri mjeseca smijenio visoki predstavnik u BiH Valentin Incko zbog navodnog postupanja izvan zakonskog komandnog lanca unutar Sipe.
"Nikakvo rješenje o prekidu radnog odnosa nisu mi dostavili. Poslao sam mnoštvo dopisa i upita Agenciji gdje sam radio, Tužilaštvu BiH i OHR-u, i sve uzalud", rekao je Jovičić za "Glas Srpske".
Pošto Dom naroda parlamenta BiH nije prihvatio da se u dnevni red bude uvrštena inicijativa o utvrđivanju Jovičićeve odgovornosti, zamjenik predsjedavajućeg tog doma Dušanka Majkić proslijedila je delegatsko pitanje o ovom slučaju Tužilaštvu BiH, Sipi i OHR-u.
Majkićeva kaže da nijedan oficir nije prošao bezbjednosnu provjeru kao Jovičić, te da je njegovom smjenom započelo ostvarivanje cilja da se iz Sipe otjeraju profesionalci. (Srna)