Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik rekao je da je RS, kao jedna od strana potpisnica, odlučna da poštuje Dejtonski sporazum.
Dodik je novoimenovanog slovenačkog ambasador Andreju Graseliju informisao o aktuelnoj političkoj i ekonomskoj situaciji u RS i BiH, poželio dobrodošlicu i uspješnu diplomatsku karijeru, saopšteno je iz Biroa Vlade RS za odnose s javnošću.
Tokom današnjeg susreta u Banjaluci istaknuta je dobra privredna saradnja između RS i kompanija iz Slovenije. (Srna)