Republika Srpske je tačno 22 godine po okončanju rata kompletirala spisak žrtava, te je precizirano da je u proteklom ratu stradalo ukupno 29.070 osoba srpske nacionalnosti.
Od ukupnog broja stradalo je 2.385 žena i 447 djece. Po godinama, najviše Srba stradalo je 1992. i to 12.981 ili 45 odsto.
Na današnjoj prezentaciji istraživanja koje je sproveo Republički centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica koje je trajalo četiri godine, istaknuto je da je, po regionalnoj strukturi, najviše srpskih žrtava stradalo u Sjeveroistočnoj Bosni, Sarajevskoj regiji, te u Krajini.
Direktor Centra Milorad Kojić izjavio je da da je bila obaveza, u skladu sa humanitarnim pravom, da svaka zemlja mora da evidentira sva stradala lica, te naglasio da je ovo prvi put da je jedna zvanična ili vladina institucija na ovim prostorima, popisala svoje žrtve.
Kojić je danas precizirao da je stradalo nešto manje od 80 odsto vojnika i oko 20 odsto civila.
On je uporedio podatke koje je ranije predstavio Istraživačko-dokumentacioni centar i njihov direktor Mirsad Tokača, a koji su utvrdili da je stradalo oko 24.000 srpskih žrtava, što je za oko 14 odsto manje u odnosu na podatke do kojih je RS došla.
Osim toga, istraživanje je uradila i Demografska služba Haškog tribunala, a koji su popisali 22.779 Srba, što je za oko 21 odsto manje nego što je danas prezentovano.
Kojić je danas komentarisao i najave o prenošenju DNK laboratorije i bioloških uzoraka u Hag, te ocijenio da to još uvijek nije gotova stvar, te podvukao da su biološki uzorci vlasništvo porodica i da se ne mogu premještati u drugu zemlju bez njihove saglasnosti.