• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Gregorijan i Ingliš odlaze "u paketu"?

Najavljeni odlazak ambasadora SAD Čarlsa Ingliša i prvog zamjenika visokog predstavnika Rafija Gregorijana iz BiH nije slučajan.

Njihov odlazak je, prema pisanju Slobodne Bosne, isprovociran njihovom uzajamnom netrpeljivošću.

Ova revija dodaje da je netrpeljivost između prvog čovjeka Američke ambasade i drugog čovjeka OHR-a prijetila da preraste u otvoreno neprijateljstvo.

Pozivajući se na diplomatske krugove u Sarajevu, list piše da su ova dvojica američkih diplomata jedan drugom "pakovali" diskreditujuće medijske priloge, koji su najčešće objavljivani u "Dnevnom avazu" i političkom magazinu Federalne TV "60 minuta". Već je objavljeno da će Ingliša zamijeniti novi američki ambasador u BiH Patrik Mun, dok još nije poznato ime Gregorijanovog nasljednika u OHR-u.  (MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE