• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Državni službenici ucjenjivali javne ličnosti

Makedonska policija je u velikoj akciji pod nazivom "Špijun" danas uhapsila 17 od 22 osumnjičene osobe.

Među njima su i visoki službenici Vlade, osumnjičeni za špijunažu, zločinačko udruživanje, prevare i ucjene u korist drugih država, objavili su danas mediji u Skoplju.

Po informacijama iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Makedonije, osumnjičeni, među kojima ima i zvaničnika obavještajne i kontraobavještajne službe, nezakonito su posjedovali zaštićene informacije i državne tajne i odavali ih stranim službama čime su doveli u pitanje državnu bezbjednost.

Pomoćnik ministra za odnose s javnošću pri makedonskom MUP-u Ivo Kotevski je izjavio da su uhapšeni osumnjičeni da su proteklih nekoliko godina na nezakonit način prikupljali informacije o licima iz javnog života i biznisa, čime su mogli da naškode njihovom ugledu.

Kotevski je rekao da su osumnjičeni prijetnjama i ucjenama iznuđivali novac javnih ličnosti i privrednika u Makedoniji, prijeteći im da će neistinite podatke o njima objaviti na internetu ili u medijima koji su bili pod kontrolom osumnjičenih.

Iz makedonoskog MUP-a navode da je pri pretresu prilikom hapšenja oduzet veliki broj kompjutera, oružja, mobilnih telefona i sobe pune dokumenata.

Policijska istrage je trajala dvije godine.

Makedonski mediji prenose da su dvojica uhapšenih zaposleni u makedonskoj obavještajnoj službi, dvojica su aktivni u Kontraobavještajnoj upravi za bezbjednost, četvorica su raniji službenici MUP-a, dvojica su zaposleni, a jedan ranije zaposlen u Ministarstvu odbrane, tri osobe su vlasnici privatnih firmi.

Među uhapšenima je i jedan zaposlen u Skupštini Makedonije, jedan zaposlen u Državnom arhivu i jedan raniji direktor Uprave za finansijsko poslovanje.

(Beta, Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE