• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Sporna prodaja magacina u "Čajavec prometu"

Jedinica za posebne istrage MUP-a RS završava istragu o prodaji magacina u preduzeću "Čajavec promet" Banjaluka.

Poslije istrage, izvještaj o nezakonitoj prodaji tog objekta i svih koji su u to umješani, proslijediće nadležnom banjalučkom tužilaštvu, piše "Glas Srpske".

Iz MUP-a RS navode da postoji opravdana sumnja da su u postupku stečaja magacina "Čajavec prometa" prodati po znatno nižoj cijeni u odnosu na vrijednost nekretnina koju su procjenili sudski vještaci.
U istrazi prodaje magacina "Čajavec prometa" Banjaluka, koju je policija započela u avgustu prošle godine, konstatovano je da su stečajni upravnik Slavko Vujančević i stečajni sudija Nedeljko Milijević grubo prekršili Zakon o stečaju.

"Oni su suprotno Zakonu `pravo preče kupovine` dodijelili vlasnicima privatne firme `Delta trejd` Banjaluka Mlađi Novakoviću i Željku Đekiću", kažu u policiji.Privatno preduzeće "Delta trejd" na osnovu prava preče kupovine je na licitaciji, u martu 2008. godine, kupilo za 1.810.000 KM u centru Banjaluke skladišta, površine 2.500 metara kvadratnih, koja su procjenjena na 2,5 miliona KM.

"Glas Srpske" navodi da stečajni upravnik Slavko Vujančević tada nije dopustio drugom učesniku licitacije, vlasniku firme "Sloboprom" Lončari, Slobodanu Đurčiću, da plati znatno veću cijenu od one koju je ponudila "Delta trejd".(MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE