• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Novi bilans: 24 mrtvih u Bejrutu

Najmanje 24 osobe poginule su danas kada se srušila zgrada u Bejrutu, a libanski zvaničnici kažu da je više od 10 ljudi ostalo ispod ruševina.

Spasioci po obilnoj kiši pokušavaju da nađu preživjele ispod ruševina petospratne stambene zgrade koja se danas srušila u hrišćanskom kvartu Ašrafijeh.

Većina žrtava bili su strani radnici, uključujući Sudance, Etiopljane, Egipćane i Filipince.

Još 12 ljudi prebačeno je u bolnicu, rekli su zvaničnici Ministarstva zdravlja.

Još nije jasno šta je uzrok nesreće, koja se dogodila po velikoj kiši u libanskoj prijestonici. Zvaničnici kažu da je riječ o staroj zgradi.

Libanski premijer Nidžab Mikati formirao je istražni tim koji treba da utvrdi razloge zašto je zgrada pala i da osigura bezbjednost drugih zgrada u gradu koje bi mogle da se sruše.

Libanska novinska agencija ANI javila je ranije da je među poginulima jedna 15-godišnja djevojčica, a da su hospitalizovani po jedan egipatski i filipinski državljani i najmanje dvoje Sudanaca.

Prema riječima komšija, stanje trošne zgrade pogoršale su jake kiše koje su posljednjih dana padale u Libanu. Očevici su izjavili da je sve izgledalo kao zemljotres.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE