Broj povrijeđenih u zemljotresu koji je juče pogodio sjeveroistok Irana dostigao je 230 ljudi, javila je državna televizija.
Oko 30 povrijeđenih je zadržano u bolnici, dok su ostalima sanirane povrede i pušteni su kući, prenio je AP.
Agencije su sinoć izvijestile da je u potresu povrijeđeno stotinjak ljudi.
Epicentar zemljotresa jačine 5,5 stepeni po Rihterovoj skali bio je 10 kilometara od grada Nejšabura, a oko 70 kilometara od svetog grada Mašdada.
Potres je trajao sedam sekundi i bio je najjači u ovom regionu u poslednjih deset godina. Poslije njega je uslijedilo još 75 slabijih zemljotresa.
U selima u blizini Nejšabura oštećene su neke zgrade i polomljeni prozori na kućama, a mnogi stanovnici pogođenog područja proveli su noć na ulicama i u parkovima, strahujući od novih zemljotresa.
Iran se nalazi na spoju tektonskih ploča i često ga pogađaju potresi.
Najmanje sedam ljudi je poginulo 2010. godine kada je zemljotres pogodio jugoistok zemlje, oblast u kojoj je veoma jak potres 2003. usmrtio blizu 31.000 ljudi u gradu Bam.
(Tanjug)