Da korona virus jednako ostavlja posledice i na život životinja, govori nam u prilog to da se sa ovom pandemijom vodi velika borba i u zoološkim vrtovima! A neka rešenja za njihov spas su brutalna i iznuđena!
Umesto da ovih lepih sunčanih dana zoološki vrtovi budu puni ljudi, zbog pandemija oni su potpuno pusti, ali to nije jedini problem!
Tako je direktor jednog zoološkog vrta u severnoj Nemačkoj čak priznao da će neke životinje uskoro morati biti nahranjene drugima, ako bi hteli da zoološki vrt preživi.
"Popisali smo životinje koje ćemo prvo morati da ubijemo kako bismo njima nahranili druge", rekla je za nemački "Di Velt" (Die Welt) Verena Kaspari iz jednog nemačkog zoološkog vrta.
Ona je napomenula da bi ubijanje nekih životinja da bi druge mogle da opstanu bilo krajnje i jako "neugodno" sredstvo, ali čak i to neće rešiti mnogo veće finansijske probleme.
Tako, na primer, fokama i pingvinima su dnevno potrebne velike količine sveže ribe.
"Ako dođe do toga, moramo da izvršimo eutanaziju životinja, umesto da ih pustim da gladuju", rekla je Kaspari.
Njen zoološki vrt pripada udruženju koje nije pokriveno državnim fondom za hitne slučajeve za mala preduzeća.
Procenjuje se da će gubitak prihoda zoološkog vrta ovog proleća iznositi oko 175.000 evra!
Upravo zbog svega navedeno nemački zoološki vrtovi zajedno traže pomoć od nemačke vlade u iznosu od 100 miliona evra, prenosi DPA.
Tako Nemačko nacionalno udruženje za zoološke vrtove tvrdi da oni, za razliku od mnogih drugih preduzeća, ne mogu ući u hibernaciju i umanjiti troškove, jer se životinje i dalje moraju svakodnevno hraniti i brinuti o njima!
ŽIVOTINJAMA NEDOSTAJE I EMOTIVNA PAŽNJA JAVNOSTI
Zaposleni u zoološkim vrtovima su upozorili da situacija sa korona virusom ima i "emotivan trošak" za određene životinje, jer im nedostaje pažnja koju dobivaju od javnosti.
Tako su neki istakli da je nekim pticama, poput papagaja, trenutno "poprilično dosadno"!
Isto i u Moskovskom zoološkom vrtu istakli su da su da su i njihove pande u poslednje vreme, zbog nedostatka pažnje, postale poprilično aktivne i da sada "mnogo aktivnije pristupaju svakoj osobi koja prođe pored njih", prenose britanski mediji.
Jedna od zaposlenih u Berlinskom zoološkom vrtu navela je da "majmuni posebno vole da gledaju ljude".