Sve više Dobojlija prijavljuje policiji da ih je prevario lažni radnik gradske administracije koji im je uzimao novac kako bi bio posrednik prilikom dobijanja donacija za poplavljeno stanovništvo.
Izvor: MONDO/Predrag Vujić
''Policiji je od 14. do 30. oktobra pet osoba prijavilo da ih je prevareno na sličan način. Policija je rasvijetlila sva ova krivična djela i uhapsila B. Š. Poslije 30. oktobra prijavljene su još dvije prevare, a još je u toku rad na identifikovanju prevaranta'' pojasnila je Stanimirovićeva. Nakon hapšenja on je pušten na slobodu, piše "Glas Srpske".
Naš izvor blizak istrazi otkriva da je Šumatić ciljano birao žrtve i da su mete na njegovom radaru prevara bili penzioneri.
''Najmlađa prevarena osoba imala je 64, a najstarija 92 godine. On bi ih pozivao na telefon ili odlazio do njihovih kuća i predstavljao se kao radnik administracije grada Doboja'', objasnio je izvor.
Žrtvama bi govorio da im može ubrzati da dobiju pomoć od grada, ali da mu moraju dati oko 150 maraka, kako bi im otvorio žiru-račun u banci, na koji će biti uplaćen novac.
''Pošto je riječ o starijim osobama, one nisu ni znale da se žiro-račun može samo lično otvoriti. Kad bi im uzeo novac on bi odlazio u nepoznatom pravcu. Predstavljao im se kao Goran, Zoran i Sergej'', ispričao je izvor.
Šumatić je, kako nam je objasnio naš izvor, imena žrtava nalazio na zvaničnoj veb stranici Administrativne službe grada Doboj. Naime, na njoj je spisak poplavljenog stanovništva sa imenima i matičnim brojevima.
''Kada su neki posumnjali da je riječ o prevari Šumatić ih je ubijedio tako što bi im rekao njihov matični broj koji je uzeo sa veb stranice grada'', pojasnio je izvor.
Prevarant je prevario i svog prijatelja od kojeg je uzimao automobil i obećavao mu da će ga vratiti sa punim rezervoarom, ali ga je vraćao praznog. Kako kaže naš izvor, da bi ispoštovao obavezu prema prijatelju umjesto novca za gorivo dao mu je zlatni nakit.
''Kada je prijatelj pokušao da ga proda utvrdio je da je riječ o bižuteriji'', zaključio je izvor.