• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Banjaluka: Šetači u novoj humanitarnoj akciji

Banjalučki Šetači ponovo se okupljaju oko humanog cilja.

Ovoga puta pomoć će biti usmjerena porodicama koje se nalaze na samom rubu egzistencije. Šetači su pozvali sve građane da pripomognu u pribavljanju udžbenika i školskih pribora za članove Udruženja samohranih roditelja “Ponos” iz Banjaluke.

Udruženju samohranih roditelja Ponos potrebni su udžbenici i školski pribor za đake od petog do devetog razreda osnovne škole.

Oko 150 porodica iz udruženja nalazi se na samom rubu egzistencije. Centar za socijalni rad im pruža jednokratnu pomoć u visini od 200 konvertibilnih maraka na godišnjem nivou.

Ova populacija je bez ikakve sistemske podrške društva jer Porodični zakon RS još uvijek ne poznaje
kategoriju samohranih roditelja.

„Odlučili smo zato da, prema svojim mogućnostima, pomognemo najmlađima. Pozivamo vas da u petak i subotu (24. i 25. avgusta) dođete kod Starog Hrasta i ponesete polovne, dobro očuvane udžbenike. Oni kojima to prilike dozvoljavaju mogu da kupe poneki udžbenik, u obzir dolaze svi, za školski uzrast od 5. do 9. razreda, i školski pribor kao što su sveske, olovke, bojice, lenjiri, šestari, tempere, vodene bojice, blokovi za crtanje, itd. Svaka pomoć je dobro došla, posebno kada je pružamo onima koji su naša budućnosti: djeci“, poručili su Šetači.

(MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE