• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Banjalučki 'šetači': Svi na izbore

Oko 200 Banjalučana ponovo je protestvovalo u petak, a jedna od parola koje su nosili glasila je „Ti nisi rob sistema, ti si Promjena. Svi na izbore!“

Mirjana Tešanović, jedna od učesnica protesta, izašla je na proteste zato što smatra da sadašnja vlast u Banjaluci i RS nije vlast koj radi u interesu građana.

"Svjesni smo da sve više ekonomski tonemo, prisutan je kriminal, korupcija, ...možemo praktično reći da kod nas mafija ima državu“, zaključuje Tešanovićeva.

Građanska inicijativa "Park je naš" pozvala je na proteste podsjećajući da je „režim ustanovio društvene odnose skrojene po mjeri privilegovanih, a obezvrjeđujući građanina i čineći od njega taoca svog mračnog vilajeta“, prenosi Slobodna Evropa.

​​„Dugogodišnja nepravda koju trpimo motiv nam je da vladajuću garnituru kaznimo građanskim buntom i izborima! Podsjećamo ih: mi smo Promjena jer smo glas svakog građanina i građanke kojima su uskraćena njihova prava!“ stoji u pozivu građanske inicijative.

Protestna šetnja krenula je u petak uveče od Starog Hrasta, uobičajenog sastajališta demonstranata, prema zgradi Vlade RS ispred koje su građani vikali „Lopovi, lopovi!“, prenosi Slobodna Evropa.

U blizini Narodnog pozorišta RS, građane je zaustavio policijski kordnon, usmjeravajući ih van samog centra grada. Kolona je ponovo zaustavljena na putu prema centru, nakon čega su se demonstranti razdvojili i ponovo okupili na trgu Krajine protestujući i protiv policijske represije koja nastoji osujetiti mirni bunt.

Potom su se uputili prema zgradi gradske uprave Banjaluka kod koje su skandirali „Gotovo je gotovo“ i „Hoćemo promjenu“.

Sljedeća protestna šetnja, najavljena za 6. oktobar, biće posvećena izlaznosti na lokalne izbore, saopšteno je iz građanske inicijative.

(MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE