• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Proizvođač toalet-papira uvozi meso?!

Preduzeće "Violeta" iz Tomislavgrada, koje se bavi proizvodnjom toalet-papira, nalazi se među domaćim uvoznicima mesa iz Hrvatske.

Jedan od uvoznika mesa iz Hrvatske je i firma "Andrea i Đovani" iz Čitluka koja je poznatija po uvozu kozmetičkih proizvoda i krema protiv bora, piše "EuroBlic".

U "Violeti" navode da su godinama zastupnici proizvođača mesa "Pik Vrbovec" iz Hrvatske.

List navodi, pozivajući se na listu u koju ima uvid, da među domaćim uvoznicima mesa i mesnih prerađevina iz Hrvatske prednjače "Mepas" iz Širokog Brijega i "Vindija" iz Sarajeva.

Domaći poljoprivredni proizvođači, prema pisanju "EuroBlica", tvrde da je hrvatsko mlijeko bakteriološki neispravno, a meso koje se uvozi iz ove zemlje zaraženo leukozom, svinjskom kugom i brucelozom.

Predsjednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača Republike Srpske Vladimir Usorac ranije je rekao da u nekim vrstama mlijeka koje se ovđe prodaje ima vode, a da je prema nalazima republičkog Instituta za javno zdravlje u siru proizvođača iz Hrvatske "Dukata" pronađena bakterija ešerihija koli.

(Srna/MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE